Czy warto kupować markowe buty dla dzieci?

Czy warto kupować markowe buty dla dzieci?

Jeśli masz już dzieci, lub właśnie się ich spodziewasz, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, ile kosztują dziecięce ubranka, o obuwiu nie wspominając. Jeśli dziecko nie ma starszego rodzeństwa to na jego odzież wydawane są krocie, bo a to się podarło, a to wyblakło albo najzwyczajniej w świecie jest już zbyt małe i trzeba je wymienić.

Większość rodziców nie stać na to, by kupować znanych marek ciuszki czy markowe buty dziecięce gdyż kosztują one krocie, co ciekawe często wcale nie mniej niż ubrania na dorosłego. Nasuwa się wiec pytanie, co kieruje ludźmi inwestującymi w markę?

Dziecięce stópki a markowe buty

Kiedy dziecko zaczyna chodzić, niezwykle ważne jest aby posiadało odpowiednie obuwie. Buty dla malca muszą być wygodne i odpowiednio wyprofilowane, co pozwoli na odpowiedni rozwój stopy i uchroni ją przed problemami ortopedycznymi typu platfus. Rodzice często nie zwracają uwagi na to, w jaki sposób układa się stopka w bucie, lub ignorują pierwsze oznaki płaskostopia, oszukując się, że problem sam się rozwiąże.

Osoby z takim podejściem często wykręcają się stwierdzeniem, że oni nie chodzili w markowych butach i jakoś nie mają problemów ze stopami. Oczywiście mają rację, tylko że kiedy oni byli dziećmi to przez większość czasu biegali na boska po domu, po ogrodzie, po plaży i nikt im tego nie zabraniał. Stopa w bezpośrednim zetknięciu z różnym podłożem (najlepiej z ziarnkami piasku), sama się odkształca, a co za tym idzie, zyskuje ona zdrowy profil. Dzisiejsze dzieci nie mają szans na samoistne wyprofilowanie stopy, dlatego tak ważne jest aby to rodzice o to zadbali i kupowali im markowe buty dziecięce – http://www.italbut.pl/ – buty, które wspomogą prawidłowy rozwój stopy dziecka.

Comments are closed.