Jak zostać architektem wnętrz?

Jak zostać architektem wnętrz?

W każdym zawodzie liczą się inne kwalifikacje, wiedza i umiejętności. Architektura wnętrz także wymaga posiadania dobrego przygotowania, dlatego jeśli ktoś chce się nią zająć na poważnie, powinien najpierw sprawdzić, jak to w ogóle uczynić.

Na szczęście w Polsce jest to dość popularny kierunek nauczania, dzięki czemu można go znaleźć w ofercie licznych uczelni. Większość z nich mieści się w dużych miastach. Za te najlepsze uchodzą uczelnie położone na terenie Poznania, Krakowa, Warszawy i Wrocławia. A co zrobić, by się do nich dostać? Trzeba oczywiście jak najlepiej zdać egzaminy maturalne.

Niestety w przypadku chęci kształcenia się na kierunku architektury wnętrz nie wystarczy matura podstawowa – trzeba napisać więc kilka testów na poziomie zaawansowanym. Najlepiej punktowane są przedmioty takie jak: matematyka, fizyka, język angielski i historia. Warto rozpocząć swoje przygotowania już na początku kształcenia w szkole średniej. Jeżeli uczeń wie, że projektowanie wnętrz to coś czym się interesuje, co go fascynuje i jest jego największą pasją, to zdecydowanie powinien uczyć się solidnie już od pierwszej klasy i dodatkowo zapisać się na lekcje rysunku

Oczywiście samo zdobycie zawodu nie jest aż tak trudne, jak utrzymanie się na rynku. Aby być świetnym architektem wnętrz, należy stale rozwijać się w branży i poszerzać swoje kwalifikacje, by nie pozostać w tyle i zawsze świadczyć projektowanie wnętrz na najwyższym poziomie.

Projektant wnętrz ma do wyboru pracę w jakimś biurze projektowym lub postawienie na własną działalność i otworzenie własnej pracowni projektowej. To w którym kierunku podąży zależy tylko od niego, a to czy nie będzie narzekał na brak zleceń zależeć będzie z kolei od tego jak dobre projekty wnętrz będzie tworzył.

Comments are closed.