Jakie ciasta najchętniej pieczemy?

Jakie ciasta najchętniej pieczemy?

Kto z nas w niedzielne popołudnie lubi zjeść pysznego, domowego ciasta? Chyba nie ma takiej osoby. Dzisiaj, kiedy wszystko można kupić w sklepie i niestety często z tego korzystamy, bardzo mocno doceniamy smak i jakość domowych wypieków.W internecie można znaleźć bardzo dużo stron, na których zostały opublikowane najróżniejsze przepisy na ciasta – zarówno te proste, jak na przykład placek z owocami, jak i te bardziej skomplikowane, jak na przykład ciasta z kremem składające się z kilku warstw.

Okazuje się jednak, że i tak największą popularnością cieszą się ciasta tradycyjne, które piekły już nasze mamy, a nawet babcie i prababcie. Jednym z takich prostych ciast z wieloletnią tradycją jest znane wszystkim doskonale ciasto kruche. Przepis na nie jest dziecinnie prosty. Mąka pszenna, cukier, jajka i masło, a do tego szczypta soli i proszku do pieczenia – to tak naprawdę wszystkie niezbędne składniki, które wystarczy ze sobą połączyć. Najczęściej do tego typu ciast dodaje się sezonowych owoców, takich jak porzeczki, jagody, truskawki, rabarbar czy też śliwki. Innym bardzo popularnym ciastem jest ciasto czekoladowe.

Jak sama nazwa wskazuje zawsze ma czekoladowy smak pochodzący z kakao. Jednak istnieją różne typy takich ciast. Jeśli wolimy ciasta puszyste, zdecydujemy się na tradycyjnego murzynka, jeśli jednak naszemu podniebieniu bardziej odpowiadają ciężkie, syte ciasta, zdecydujemy się na popularne w ostatnich latach brownie, zawierające spore ilości gorzkiej i mlecznej czekolady. Bez względu na to, na jakie ciasto się zdecydujemy, bez wątpienia umili nam ono popołudniowy relaks.

Comments are closed.