Kosmetyki konopne

Kosmetyki konopne

Produkty na bazie konopi siewnej stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Cannabis sativa, czyli konopie siewne, wykorzystywane są od tysięcy lat do rozmaitych celów: na przykład do produkcji papieru, lin, płótna malarskiego, żagli a także środków leczniczych, na przykład łagodzących zmiany skórne. Ten gatunek konopi niewiele ma wspólnego z podgatunkiem indyjskim, z którego produkowana jest marihuana i haszysz.Dzisiaj olej konopny wykorzystywany jest produkcji rozmaitych rzeczy, takich jak między innymi kosmetyki konopne. Produkcja konopi siewnych jest wspierana przez państwo polskie i Unię Europejską.
Olej konopny zawiera około siedemdziesięciu pięciu procent zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy A, B1, B2, B3, B6, C, D i E. To sprawia, że jest bardzo cennym składnikiem substancji kosmetycznych.
Bardzo dobrze działa w kosmetykach nawilżających. Bardzo korzystnie wpływa na wygląd skóry i jej strukturę. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Stosowany jest w wielu rodzajach kosmetyków takich jak między innymi kremy pielęgnacyjne, balsamy i lotiony do ciała, mydła, żele pod prysznic, szampony i odżywki do włosów, olejki do masażu, szminki. Wybór jest naprawdę ogromny, każda kobieta może znaleźć coś dla siebie i wypróbować niesamowite właściwości olejku konopnego na własnej skórze.

Comments are closed.