Pianino – każdy może zagrać

Pianino – każdy może zagrać

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale również pozytywnie wpływa na rozwój człowieka. Już od najmłodszych lat warto zainwestować, aby dzieci mogły obcować z muzyką i instrumentami. Bardzo często wydaje się, że jest za wcześnie, aby dziecko rozpoczęło naukę gry na którymś z instrumentów, jednak po ukończeniu czwartego roku życia większość dzieci może rozpocząć swoją przygodę z pianinem, skrzypcami, czy innym instrumentem. Ważne jest przy tym, aby rodzic wspierał dziecko w ćwiczeniach i w dochodzeniu do sprawności w grze na instrumencie.

Jednym z najpopularniejszych instrumentów na początek aktywnej przygody z muzyką jest pianino. Lekcje gry na pianinie oferuje wiele szkół muzycznych, a także całe mnóstwo naprawdę dobrych prywatnych nauczycieli, których znajdziemy w różnych miastach, poczynając od tych największych, jak Kraków, po te bardzo małe. Kraków to zresztą miejsce gdzie nauka gry na pianinie cieszy się ogromną popularnością, a nauczycieli, u których nasze dzieci mogą uczęszczać na lekcje gry na pianinie znajdziemy na przykład tutaj: http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/ jak również na popularnych portalach ogłoszeniowych, typu Olx.

Nauka gry na pianinie nie jest początkowo łatwa, ale po uzyskaniu pewnej sprawności i zagraniu pierwszego utworu daje olbrzymią satysfakcję nie tylko dziecku, ale również jego opiekunom i rodzicom. Najważniejsze przy nauce gry na instrumencie jest to, aby rodzic wzmacniał pozytywnymi ocenami swoje dziecko, by je dopingował, a nie ganił i krytykował. Jeśli nawet osoba nie ma talentu, to zawsze jest w stanie dojść do poziomu rzemieślnika mogącego zagrać proste melodie. Warto zatem móc grać, a nie jedynie słuchać.

Comments are closed.