Róże ach te róże

Róże ach te róże

Róże to bez wątpienia najpiękniejsze kwiaty, kwiaty które podobają się wszystkim i to nawet pomimo faktu, że kolą i to czasami bardzo mocno. Ich ponadprzeciętna uroda jest jednak bezapelacyjna. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się róże okrywowe, ale to oczywiście nie jedyne róże, które warto mieć w ogrodzie.

Kwiaty róż są piękne, kolorowe i ładnie pachną, a ich odmiany są naprawdę przeróżne. Spotykamy róże pnące, róże okrywowe, ogrodowe czy nawet całe, niezwykle piękne, krzewy róż. Te niesamowite rośliny potrzebują jednak dużo uwagi, musimy je przycinać odpowiednio i w odpowiednich porach roku, nawozić i ocieplać na zimę. Dobrze okopcowane jesienią róże, odwdzięczą nam się wiosną i latem, w ich cieniu odpoczniemy, a ich urodą na pewno się zachwycimy.

Róże to kwiaty, które są dumą wielu właścicielek ogrodu, na rynek wchodzą coraz to nowe ich odmiany, a hodowcy starają się wyhodować jak najlepsze propozycje, zarówno w wytrzymałości ich, jak i w ich urodzie.

Dzisiejsze róże są praktycznie w każdym kolorze, czasami zdarzają się gatunki pozbawione kolców, czasami są gatunki, które bardzo, bardzo mocno kolą.

Róże pnące potrafią wyrosnąć na bardzo dużą wysokość, zdobią wejścia do domów czy samych ogrodów, dekorują ładnie pergole, róże okrywowe to odmiany drobnokwiatowe, płożące, okrywają rabaty zielonymi liśćmi i pięknymi, kolorowymi kwiatostanami. Krzewy róż potrafią utworzyć piękny żywopłot, są to na ogół róże dzikie, ich kwiaty nie są pełnymi kwiatami i nie są nazbyt duże, ale odpowiednio wyeksponowane, potrafią wyglądać bardzo ładnie i efektownie.

Róże kochają wszyscy, bez względu na ich wady.

Zobacz piękne i zdrowe róże okrywowe na http://hyzowie.com/17-roze-okrywowe

Comments are closed.