Sięgaj po produkty naturalnie zdrowotne

Sięgaj po produkty naturalnie zdrowotne

Moda na bio produkty i zdrową żywność zatacza coraz szersze kręgi, a my coraz chętniej wracamy do sprawdzonych, naturalnych metod żywienia, leczenia i suplementacji. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wszystko, co człowiekowi jest potrzebne do życia – znajduje się w naturze od tysięcy lat!

Dzięki rozwojowi handlu, transportu i obiegu informacji mamy dziś dostęp do przeróżnych produktów, w tym zdrowej żywności, z całego świata. W tym do tajemniczo brzmiącej spiruliny.

Spirulina jest odmianą algi o bardzo bogatym składzie. W suchej masie jest zawarte ok. 70% białka (czyli więcej niż w mięsie, rybach i innych produktach), m.in. witaminy A, B, C, D, E, K, magnez, beta-karoten i inne składniki odżywcze, a jej przyswajalność wynosi od 85% do 95%.

Jeśli chodzi o wpływ na zdrowie człowieka, to jest on naprawdę imponujący: spirulina obniża cholesterol, łagodzi i zapobiega alergiom, wzmacnia układ odpornościowy, pomaga kontrolować nadciśnienie krwi, odtruwa organizm i zapobiega nowotworom. Trzeba przyznać, że jak na niepozorną algę, to naprawdę sporo!

To cudowne działanie znane było również Aztekom, którzy sprzedawali ją w formie ciasteczek. Pierwsza większa produkcja ruszyła w 1970 roku i od tamtego czasu spirulina cieszy się coraz większą popularnością.

Spirulinę można kupić w formie tabletek lub proszku, dodawać do koktajli i innych dań lub spożywać samodzielnie. Warto włączyć ją do swojego jadłospisu, bo z pewnością nam nie zaszkodzi, a przyniesie dużo dobrego. Trzeba tylko zwrócić uwagę na odpowiednią jakość produktu.

Wolisz w proszku czy w tabletkach? Taka i taka spirulina dostępna jest na:
http://spirulina-sklep.com.pl/produkty

Comments are closed.