Siła słodkiego poczęstunku!

Siła słodkiego poczęstunku!

Polacy uwielbiają słodycze! Nikt temu niepodważalnemu faktowi nie może zaprzeczyć. Kochamy wszelkiej maści ciasta, czekoladki, galaretki oraz nasze ojczyste krówki! Poza tym, niejednokrotnie przekonujemy się, że paczka czekoladek potrafi zaskarbić nam czyjąś sympatię, czy nawet miłość.
Przeprowadzone swojego czasu badania naukowe udowodniły, że ludzie łasi na słodycze wydają się nam bardziej godni zaufania od tych, którzy ich z jakiegoś powodu nie lubią. Prawdopodobnie mechanizm działa także w drugą stronę – ktoś, od kogo otrzymujemy słodkości wydaje nam się znacznie milszą osobą. Na przeciw tej idei wyszły wszelkiej maści firmy, tworząc cukierki reklamowe. Rozdawane są bardzo często na pokazach oraz stoiskach promocyjnych danej firmy.

Mają one na celu zjednać sobie naszą sympatię i zbudować przedsiębiorcy odpowiedni wizerunek – firmy dbającej o ludzkie potrzeby, oraz posiadającej ludzką twarz. Wszak niejednokrotnie zdarza się nam podchodzić do stoiska informacyjnego i wysłuchać promocji tylko po to, aby otrzymać na sam koniec czekoladkę.

Pyszne i słodkie cukierki z nadrukiem stanowią świetny element kampanii reklamowej organizacji. Słodycze z wizerunkiem firmy są doskonałym narzędziem wkradnięcia się w nasze łaski, wykorzystując naszą polską miłość do wszystkiego co słodkie i pyszne.
Motyw często pojawia się także w polityce, podczas wyborów. Politycy z wielką przyjemnością na swoich przemowach rozdają cukierki reklamowe, które mają podbudować nasze zaufanie do nich i sprawić, że słuchanie ich będzie równie słodkie co otrzymana przed chwilą krówka z wizerunkiem partii. Powinniśmy podchodzić do tego z dystansem, ale nie oszukujmy się – przez żołądek do serca. I wszyscy o tym doskonale wiedzą!
Jak widać słodycze reklamowe są bardzo subtelnym, acz wspaniałym pomysłem na zjednanie sobie naszej sympatii. Niezobowiązujący cukierek może wpłynąć na nasz osąd i sprawić, że wrócimy kiedyś po więcej. I powodem tego będzie nie tylko następny cukierek…

Zobacz też: Cukierki z nadrukiem | Sklep-Krowki.com

Comments are closed.