W trosce o najmniejszych

W trosce o najmniejszych

matczyna miośćBędąc rodzicem dla swojej pociechy jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Jednak wiedza jaka nas otacza potrafi wprawić w konsternację niejedna młoda mamę. Tysiące podręczników i dobrych rad zawierających niezbędne, cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji, karmienia i profilaktyki zdrowia naszego maluszka. Z drugiej zaś strony porady mamy, babci i innych kobiet, które równie skutecznie potrafią skołować. Często tego typu rady są ze sobą sprzeczne – a to powoduje u młodej mamy uzasadnione zagubienie. Jak to niemal już przysłowiowo się powtarza – należy słuchać intuicji. Jednak nie zawsze można to skutecznie robić szczególnie jeżeli spotykamy się z wieloma odmiennymi opiniami.

Jedną z takich palących i niepokojących spraw są szczepionki, które dostaje każde niemowlę i dziecko w naszym kraju. Wiele jednak specjalistów twierdzi, że są one źródłem wieku powikłań – w tym tak poważnych jak autyzm. Z jednej strony więc jesteśmy naciskani, gdyż szczepienia są obowiązkowe, z drugiej chcemy uchronić nasze dziecko od zła. Nie ma jednak złotego środka. Jest jednak jedna rzecz jaką możemy dać naszej pociesze jako dar na całe życie – to jego własne komórki macierzyste bezcennydar.pl, które w przyszłości mogą okazać się zbawienne dla jego życia i zdrowia.

Komórki te stasowane są już dziś – przeszczepienie własnych komórek macierzystych uratowało życie już niejednemu małemu człowiekowi, który zachorował na których z nowotworów. A terapia ta jest skuteczna nawet w przypadków tych najbardziej złośliwych i śmiertelnych odmian raka. Komórki macierzyste zawiera krew pępowinowa (zob. krewpepowinowa.pl), którą pobiera się podczas porodu. Może być ona przechowywana przez bank krwi pępowinowej przez wiele lat – nawet przez całe życie naszego dziecka. Możemy ją również użyć gdy zachoruje rodzeństwo naszej pociechy. I choć chuchamy i dmuchamy na swoich potomków nie jesteśmy w stanie uchronić ich przed chorobami – ponieważ wszyscy jesteśmy na nie narażeni. Warto więc podarować dziecku nie tylko życie – ale również drugą szansę na życie!

Comments are closed.