Wypieki i ciasta domowe

Wypieki i ciasta domowe

Jestem strasznym smakoszem, uwielbiam wszystko co ma lukier, krem i masę. Potrafiłabym zastąpić każdy posiłek, kawałkiem ciasta. Moja mama strasznie się na mnie o to gniewała w dzieciństwie, ponieważ nie była w stanie zmusić mnie do zjedzenia warzyw czy owoców.

Moje zamiłowanie do słodkości pojawiło się w dzieciństwie, pamiętam jak na każde wakacje jeździłam na miesiąc do swoich dziadków na wieś. Każdą chwilę spędzałam tam z babcią, która z wykształcenia była cukiernikiem i za młodu pracowała w ciastkarni. Gdy przeszła na emeryturę dorabiała sobie robiąc desery dla sąsiadów na ich domowe imprezy.

Co rano brałyśmy z babcią książkę w której były przepisy na ciasta i piekłyśmy każde ciasto po kolej, codziennie po jednym przez okrągły miesiąc. Przez pierwsze parę dni dziadek próbował naszych wypieków, jednak po dwóch tygodniach z przejedzenia zamykał się w warsztacie udając, że nie słyszy naszego wołania. Wtedy naszymi wypiekami obdzielałyśmy pobliskich sąsiadów i ich dzieci. Gdy miałam dziesięć lat potrafiłam już piec większość z trudniejszych ciast.

Nie trudno zgadnąć, że jak dorosłam to swoją przyszłość widziałam tylko w cukierni i tak też się stało. Odkąd skończyłam dwanaście lat prowadziłam małą domową sprzedaż ciast na zamówienie i po dziesięciu latach było mnie stać, aby otworzyć swoją własną cukiernię, gdzie w główniej mierze tworzę torty, które cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ ją unikatowe i tworzone indywidualnie dla każdego klienta.

Obecnie z masy cukrowej można wyczarować dosłownie wszystko. Babcia jest ze mnie bardzo dumna i nie ukrywam często przyjeżdża i mi pomaga przy większej ilości zamówień.

Comments are closed.