Zabieg endodoncji

Zabieg endodoncji

Mało kto uważa wizytę u dentysty za coś przyjemnego. Większość osób obawia się przede wszystkim bólu. Chociaż stosowanie środków znieczulających w gabinetach stomatologicznych to sprawa oczywista, utarło się przekonanie, że wyrywanie zębów czy inne zabiegi niosą ze sobą ciężki do wytrzymania ból.

W świadomości wielu osób do szczególnie nieprzyjemnych należy zabieg endodoncji. W ten sposób fachowo określa się leczenie kanałowe. Dentyści zalecają je każdemu, u kogo stwierdzą zapalenie miazgi zębowej, którego nie da się wyleczyć żadną inną metodą. W niektórych przypadkach poddanie się temu zabiegowi to jedyna szansa na uratowanie zęba. Lekarze podkreślają tu znaczenie wizyt kontrolnych, na jakie każdy powinien chodzić mniej więcej co pół roku. W ten sposób chorobę można wykryć odpowiednio wcześniej, a wówczas i leczenie będzie mniej skomplikowane.

Nie zawsze jest tak, że zapaleniu miazgi zębowej towarzyszy ból, a jeśli się pojawia, to może mieć różne nasilenie. Dlatego pacjenci trafiają często do stomatologa z bardzo zaawansowanym stanem zapalnym. Zwykle mają wiele obaw co do zabiegu endodoncji. Jednak przeprowadza się go w znieczuleniu, a gdy zachodzi taka potrzeba, nawet pod narkozą.

W trosce o dokładne przeprowadzenie zabiegu, coraz więcej gabinetów oferuje kanałowe leczenie pod mikroskopem (więcej o zabiegu znaleźć można tutaj: impla.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem). Dentyści używają też wielu innych narzędzi, które mają zapewnić większą skuteczność w leczeniu. Należą do nich między innymi lupy czy endometry.

Comments are closed.