Zmiany w przepisach dot. budownictwa

Zmiany w przepisach dot. budownictwa

Rząd jak zapowiadał tak zrobił. W swojej kampanii wyborczej jako jeden z priorytetów obrał sobie zmianę przepisów w sektorze budownictwa. Mówiąc ściśle- chciał uregulować kwestię materiałów budowlanych używanych do wznoszenia hal produkcyjnych, których powstaje u nas coraz więcej, szczególnie na obrzeżach największych miast.
Postulaty dotyczące zmiany tych przepisów dały rządowi mnóstwo poparcia, ponieważ robotnicy zatrudnieni w zakładach pracy stanowią dość znaczny procent społeczeństwa. Z pewnością chcieli oni zadbać o własne bezpieczeństwo zamiast narażać na utratę zdrowia. Na taką naraziło swoich pracowników kierownictwo jednej z firm, dopuszczając do pracy w pomieszczeniach, w których nie były zamontowane płyty ognioodporne. Zamocowano tam jedynie zwykłe płyty, które narażone na działanie wysokich temperatur pewnego dnia po prostu zapaliły się. Jedynie trzeźwość umysłu lidera zmiany uratowała współpracowników od tragedii.
Nowe przepisy mówią o tym, że wszelkie szczeliny w budynkach ma łatać włókno ceramiczne. Dzięki temu całość będzie odpowiednio zabezpieczona i nie będzie podatna na zapalenia.
Nieodłącznym elementem przy budowie fundamentów ma być beton ogniotrwały. Zapewnia on stabilność oraz odpowiednią izolację całego wnętrza budowli.
Przestrzeganie przepisów ma badać specjalnie powołana do tego celu komisja, która raporty z uchybieniami przekazywać ma bezapelacyjnie na ręce prokuratora.

Comments are closed.